ساعت اذان

دسترسی در انبار

140,000 تومان
قیمت فروش با تخفیف ویژه
130,200 تومان
9,800 تومان
ساعت اذان فانوس سیستم با تخفیف ویژه و 3 سال گارانتی

مناسب برای پخش اذان به صورت خودکار

این دستگاه با قابلیت انتخاب هر یک از اذان های صبح ، ظهر و مغرب این امکان را به شما می هد که در زمان وقوع اذان وسایل الکتریکی را به صورت خودکار روشن نموده و پس از اتمام کارهای مورد نیاز به صورت خودکار آنها را خاموش نمایید.

 

نحوه نصب (سیم کشی) ساعت اذان :

روی دستگاه یک فیش به نام Ph وجود دارد که باید به فاز وصل شود و یک فیش هم به نام N وجود دارد که باید به نول وصل شود. تا اینجا برق تغذیه خود دستگاه وصل شده است.

ترمینال سوم به نام PO می باشد که باید به دستگاهی که می خواهیم روشن کنیم وصل شود.مثلا فرض کنید می خواهیم یک آمپلیفایر را به آن وصل نماییم برای این کاریک رشته از  سیم برق ورودی آمپلیفایر را به ترمینال PO وصل می کنیم و رشته دیگر سیم برق آمپلیفایر را به نول وصل می کنیم.

حال هر زمان که رله دستگاه وصل شود آمپلیفایر روشن می گردد.

 

نکته :

 
در صورتی که دستگاه شما به جای فیشPO1 ، فیش های 15,16,18 دارد کافی است  تا به جای فیشهای  PO1 از فیش های 18 استفاده نمایید و فیش های 15 را نیز به فیش Ph وصل کنید

 

نکته 2 :

 

در صورتی که از لامپهای کم مصرف یا LED یا هر وسیله ای که از تغذیه های سوییچینگ یا تغذیه خازنی دارد استفاده می کنید نباید مجموع جریان استفاده ازخروجی ها بیشتر از 1 آمپر باشد وگرنه رله داخل دستگاه اصطلاحاً خال می زند. در صورتی که جریا مصرفی بیشتر از 1 آمپر است حتماً از کنتاکتور استفاده کنید.

البته در صورتی که از لامپ های رشته ای استفاده می کنید می توانید تا 6 آمپر در خروجی استفاده نمایید.(به صورت کلی در صورتی که از تابلوهای LED یا مهتابی استفاده می کنید بهتر است از یک رله یا کنتاکتور استفاده نمایید)

 

نحوه استفاده از کنتاکتور :

 


هر کنتاکتور یک بوبین دارد که پایه های آن معمولاً با A2و  A1 مشخص می شود که شما می توانید مثلاً  A2 را به PO و A1 را به نول وصل کنید.سپس نوبت به وصل لامپها می رسد که به صورت زیر عمل نمایید:


روی کنتاکتور 3 خط ورودی به نامهایL1 و L2 و L3  وجود دارد که اگر کنتاکتور را برای روشن کردن لامپ استفاده کنید می توانید این سه خط را با سیم به همدیگر وصل نمایید و سیم فاز را نیز به آنها متصل کنید و اگر برای الکترو موتور 3 فاز استفاده می کنید باید 3 فاز ورودی را به ترتیب به فیش های L1,L2,L3  وصل کنید.


در طرف دیگر کنتاکتور، فیش های T1 و T2 و T3 وجود دارد که آنها نیز به ترتیب به سیم های الکترو موتور وصل می شود و اگر در صورتی که سه فیش ورودی L1,L2,L3 را به یکدیگر وصل نموده اید (جهت استفاده از برق تک فاز) باید 3 فیش  T1,T2,T3 را نیز به هم دیگر وصل کنید و با یک سیم به لامپها وصل نمایید. سیم دیگر لامپها را نیز به نول ( فیش N) وصل کنید.

 

تا اینجا سیم کشی مدار به اتمام رسیده است و باید تنظیمات نرم افزاری دستگاه را انجام دهیم:

نحوه تنظیم دستگاه :

 

بعد از اطمینان از صحت سیم کشی مدار، برق آن را وصل کنید تا دستگاه روشن شود. از اینجا به بعد مارکهای مختلف تنظیمات مختلفی دارند که در اینجا ما از ساعت نجومی فانوس سیستم استفاده می کنیم که با توجه به کیفیت خوب و 3 سال گارانتی، از قیمت مناسبی هم برخوردار است و طبق اظهار فروشنده تاکنون چند هزار عدد از این دستگاه در شرکتهای توزیع برق استانهای مختلف نصب شده است.

با وصل برق دستگاه، روی نمایشگر دستگاه عبارت no time نمایش داده می شود که باید ابتدا تاریخ وساعت دستگاه تنظیم شود، برای اینکار ،ابندا کلید سمت راست(کلید اینتر) را به مدت 3 ثانیه نگه دارید تا پس از شمارش معکوس عدد سال نمایش داده شود در این حال یک عدد 4 رقمی در حال چشمکزن می باشد با کلیدهای وسطی(کلید افزایش) و کلید سمت چپ(کلید کاهش) سال جاری را تنظیم کنید و سپس کلید اینتر را فشار دهید تا به مرحله بعدی بروید.

در این مرحله یک عدد چهار رقمی با یک نقطه در وسط نمایش داده می شود که 2 رقم سمت چپ آن در حال چشمک زدن می باشد،این عدد شماره ماه جاری می باشد بعد از تنظیم آن توسط کلیدهای افزایش و کاهش کلید اینتر را فشار دهید تا 2 رقم سمت راست چشمکزن شود، این عدد شماره روز است بعد از تنظیم آن کلید اینتر را فشار دهید تا کلمه Hour نمایش داده شود مجدداً کلید اینتر را فشار دهید تا ساعت فعلی سیستم نمایش داده شود.

 

در این حالت عدد ساعت در حال چشمکزن می باشد،بعد از تنظیم آن کلید اینتر را فشار دهید تا عدد دقیقه چشمکزن شود بعد از تنظیم آن نیز کلید اینتر را فشار دهید تا تاریخ و ساعت تنظیم شده ثبت گردد و وارد مرحله بعدی که تنظیم طول و عرض جغرافیایی می باشد شوید.

در این مرحله کلمه L - L به صورت چشمکزن نمایش داده می شود اگر در این حالت کلید اینتر را فشار دهید در مرحله بعدی باید  طول و عرض جغرافیایی را

وارد کنید و اگر کلید افزایش را فشار دهید کلمه Code نمایش داده می شود که با فشار مجدد کلید اینتر در مرحله بعد به جای طول و عرض جغرافیایی،کد شهر مورد نظر را باید وارد نمایید که این کد در یروشور برای 40 شهر ایران نوشته شده است و شما از روی آن باید کد را وارد نمایید.

در صورتی که L - L را انتخاب کردید و کلید اینتر را فشار دادید کلمه Long (طول جغرافیایی) نمایش داده می شود،کلید اینتر را فشار دهید و طول جغرافیایی شهر خود را وارد نمایید سپس اینتر را فشار دهید تا  Lati (عرض جغرافیایی) نمایش داده شود مجدداً اینتر را فشاردهید و عرض جغرافیایی را تنظیم نمایید و کلید اینتر را فشار دهید.

توجه : طول و عرض جغرافیایی شهر خود را می توانید از جستجوگر گوگل یا GPS ویا GPS گوشی خود پیدا کنید.

در این مرحله کلمه Add1 نمایش داده می شود که عدد 1 چشمکزن می باشد اگر عدد 1 را انتخاب نمایید ساعت تابستانی فعال می شود یعنی در 6 ماهه اول سال به صورت خودکار ساعت ، یک ساعت به جلو می رود و در 6 ماهه دوم سال یک ساعت عقب کشیده می شود و اگر عدد 0 را (با فشار کلید افزایش) انتخاب کنید ساعت تابستانی غیر فعال می شود.

 

با فشار کلید اینتر کلمه OSOn نمایش داده می شود که به معنی میزان افست روشن شدن می باشد. در این مرحله هر عددی که تنظیم کنید اگر مثبت باشد به ساعت روشن شدن در هنگام اذان اضافه می شود یعنی نسبت به ساعت اذان دیرتر روشن می شود و اگر منفی باشد زودتر روشن می شود.

با فشار کلید اینتر کلمه OSOF را مشاهده می کنید که به معنای میزان افست خاموش شدن است یعنی به مدت این آفست که شما تنظیم می کنید، خروجی بعد از روشن شدن، روشن می ماندو بعد از آن خاموش می گردد که حداقل آن 2 دقیقه و حد اکثر آن 180 دقیقه است یعنی حداقل خروجی دستگاه به مدت 2 دقیقه روشن خواهد بود

بعد از این با فشار کلید اینتر کلمه t1On نمایش داده می شود که On به صورت چشمکزن می باشد.منظور از t1 اذان صبح است و اگر کلمه On را انتخاب کنید یعنی خروجی در هنگام اذان صبح فعال شود و اگر t1OF را انتخاب کنید یعنی خروجی در هنگام اذان صبح غیر فعال باشد.

در مراحل بعدی نیز t2On و t3On نمایش داده می شود که t2 برای اذان ظهر و t3 اذان مغرب می باشد که باید به همین گونه تنظیم شود.(بعد از هر مرحله باید کلید اینتر را فشار دهید)

در مرحله بعد Hd-t نمایش داده می شود که به معنای زمان روشن بودن حالت دستی می باشد و با تنظیم مقدار آن به ساعت مشخص می کنید که اگر خروجی را به صورت دستی روشن کردید چند ساعت بعد از آن به حالت اتوماتیک  برگردد.

در آخرین مرحله هم کلمه PASS0 نمایش داده می شود که جهت تنظیم رمز برای ورود به منو جهت جلوگیری از دخالت افراد متفرقه در تنظیمات دستگاه استفاده می شود اگر PASS0 انتخاب شود هنگام ورود رمز نمی خواهد و اگر PASS1 انتخاب شود در مرحله بعد یک عدد 4 رقمی از شما گرفته می شود که همان رمز شما می باشد.

 

دستگاه آماده کار می باشد و اگر کلید کاهش را فشار دهید ولتاژ فعلی برق شهر را نشان می دهد.

در صورتی که رمز خود را فراموش کردید برای ریست آن باید با شرکت سازنده تماس بگیرید که لینک سایت شرکت در زیر آورده شده است.

 

موفق و پیروز باشید.

هرگونه کپی برداری از این مطلب،شرعاً و قانوناً صرفاً با لینک دادن به این صفحه مجاز می باشد.

لطفاً ما را از نظرات خود بهره مند کنید،با تشکر فروشگاه و آموزشگاه مجازی الکتروفن.

 

بازنگری ها

مدیریت فروشگاه پنج شنبه, 05 مرداد 1396
  • وزن 166.00 G
  • طول 7.50 CM
  • عرض 4.50
  • ارتفاع 11.00

با عضویت در کانال تلگرام از آخرین تخفیفات و آخرین محصولات فروشگاه با خبر شوید برای عضویت روی لینک زیر کلیک کنید

t.me/electrofanshop

 

با اطمینان از این فروشگاه خرید کنید این فروشگاه دارای نماد اعتماد الکترونیک از وزارت صنعت و معدن و تجارت می باشد.

logo فروش ساعت اذان فانوس سیستم با 10 درصد تخفیف ویژه | فروشگاه الکتروفن

ضمن سلام و خوش آمد گویی به شما بازدید کننده گرامی، به استحضار می رساند که فروشگاه الکتروفن با استعانت از خداوند متعال تصمیم دارد تا ضمن ارایه کالای با کیفیت و ارزان با قابلیت دسترسی در سراسر کشور، تمامی اطلاعات مورد نیاز هر کالا یا محصول را همراه با آن به مشتری ارایه دهد . در همین راستا از کلیه بازدید کنندگان گرامی خواهشمندیم ما را از نظرات و پیشنهادات خود بهره مند نمایند. امکان خرید کالاها چه از طریق سایت و چه از طریق تماس با شماره تلفن 09134621437 فراهم می باشد. پیشاپیش از بذل توجه شما کمال تشکر را دارم.

مدیریت فروشگاه الکتروفن
تماس با مدیریت