ساعت نجومیساعت نجومی فانوس
بروشور ساعت نجومی
بروشور ساعت نجومی

ساعت نجومی 2 رله ای

دسترسی در انبار

140,000 تومان
قیمت فروش با تخفیف ویژه
130,200 تومان
9,800 تومان
ساعت نجومی 2 رله ای فانوس سیستم با تخفیف ویژه و 3 سال گارانتی تعویض
مناسب برای روشن و خاموش کردن 2 خط روشنایی به صورت خودکار، یکی از غروب تا طلوع و دیگری از غروب تا زمان دلخواه شما

از سیر تا پیاز ساعت نجومی را در این صفحه آموزش ببینید

 و اما نحوه نصب و راه اندازی ساعت نجومی :

 

1- قبل از هر چیز از قطع بودن کلید اصلی برق اطمینان حاصل کنید تا دچار برق گرفتگی نشوید.

 

2- سیم نول را به فیش N و سیم فاز را Ph روی دستگاه وصل نمایید.

 

3 - در صورتی که روی دستگاه شما فیش PO1 وجود دارد آن را به یک سر لامپ وصل نمایید و سر دیگر لامپ را به سیم نول وصل کنید

 

4- در صورتی که روی دستگاه فیش PO2 وجود دارد آن را به یک سر لامپ دیگر وصل کنید و سر دیگر لامپ را به نول وصل نمایید.

 

نکته :

 


در صورتی که دستگاه شما به جای فیشهای PO1 و PO2، فیش های 15,16,18 و 25,26,28 دارد کافی است  تا به جای فیشهای  PO1 و PO2 از فیش های 18 و 28 استفاده نمایید و فیش های 15 و 25 را نیز به فیش Ph وصل کنید

 

نکته 2 :

 

در صورتی که از لامپهای کم مصرف یا LED یا هر وسیله ای که از تغذیه های سوییچینگ یا تغذیه خازنی دارد استفاده می کنید نباید مجموع جریان استفاده از

خروجی ها بیشتر از 1 آمپر باشد وگرنه رله داخل دستگاه اصطلاحاً خال می زند. در صورتی که جریا مصرفی بیشتر از 1 آمپر است حتماً از کنتاکتور استفاده کنید.

البته در صورتی که از لامپ های رشته ای استفاده می کنید می توانید تا 6 آمپر در خروجی استفاده نمایید.(به صورت کلی در صورتی که از تابلوهای LED یا مهتابی استفاده می کنید بهتر است از یک رله یا کنتاکتور استفاده نمایید)

 

نحوه استفاده از کنتاکتور

 

تا اینجا سیم کشی مدار به اتمام رسیده است و باید تنظیمات نرم افزاری دستگاه را انجام دهیم:

 

بعد از اطمینان از صحت سیم کشی مدار، برق آن را وصل کنید تا دستگاه روشن شود. از اینجا به بعد مارکهای مختلف تنظیمات مختلفی دارند که در اینجا ما از ساعت نجومی فانوس سیستم استفاده می کنیم که با توجه به کیفیت خوب و 3 سال گارانتی، از قیمت مناسبی هم برخوردار است و طبق اظهار فروشنده تاکنون چند هزار عدد از این دستگاه در شرکتهای توزیع برق استانهای مختلف نصب شده است.

 

با وصل برق دستگاه، روی نمایشگر دستگاه عبارت no time نمایش داده می شود که باید ابتدا تاریخ وساعت دستگاه تنظیم شود، برای اینکار ،ابندا کلید سمت راست(کلید اینتر) را به مدت 3 ثانیه نگه دارید تا پس از شمارش معکوس عدد سال نمایش داده شود در این حال یک عدد 4 رقمی در حال چشمکزن می باشد با کلیدهای وسطی(کلید افزایش) و کلید سمت چپ(کلید کاهش) سال جاری را تنظیم کنید و سپس کلید اینتر را فشار دهید تا به مرحله بعدی بروید.

                                           

ساعت نجومی

 

در این مرحله یک عدد چهار رقمی با یک نقطه در وسط نمایش داده می شود که 2 رقم سمت چپ آن در حال چشمک زدن می باشد،این عدد شماره ماه جاری می باشد بعد از تنظیم آن توسط کلیدهای افزایش و کاهش کلید اینتر را فشار دهید تا 2 رقم سمت راست چشمکزن شود، این عدد شماره روز است ساعت نجومی

بعد از تنظیم آن کلید اینتر را فشار دهید تا کلمه Hour نمایش داده شودساعت نجومی مجدداً کلید اینتر را فشار دهید تا ساعت فعلی سیستم نمایش داده شود.

 

در این حالت عدد ساعت در حال چشمکزن می باشد،بعد از تنظیم آن کلید اینتر را فشار دهید تا عدد دقیقه چشمکزن شود بعد از تنظیم آن نیز کلید اینتر را فشار دهید تا تاریخ و ساعت تنظیم شده ثبت گردد و وارد مرحله بعدی که تنظیم طول و عرض جغرافیایی می باشد شوید.

 

در این مرحله کلمه L - L به صورت چشمکزن نمایش داده می شودساعت نجومی اگر در این حالت کلید اینتر را فشار دهید در مرحله بعدی باید  طول و عرض جغرافیایی را

 

وارد کنید و اگر کلید افزایش را فشار دهید کلمه Code نمایش داده می شودساعت نجومی که با فشار مجدد کلید اینتر در مرحله بعد به جای طول و عرض جغرافیایی،کد شهر مورد نظر را باید وارد نمایید که این کد در بروشور برای 40 شهر ایران نوشته شده است و شما از روی آن باید کد را وارد نمایید.                                                      ساعت نجومی

 

در صورتی که L - L را انتخاب کردید و کلید اینتر را فشار دادید کلمه Long (طول جغرافیایی) نمایش داده می شودساعت نجومی،کلید اینتر را فشار دهید و طول جغرافیایی شهر خود را وارد نمایید سپس اینتر را فشار دهید تا  Lati (عرض جغرافیایی) نمایش داده شودساعت نجومی مجدداً اینتر را فشاردهید و عرض جغرافیایی را تنظیم نمایید و کلید اینتر را فشار دهید.

 

توجه : طول و عرض جغرافیایی شهر خود را می توانید از جستجوگر گوگل یا GPS ویا GPS گوشی خود پیدا کنید.

 

در این مرحله کلمه Add1 نمایش داده می شودساعت نجومی که عدد 1 چشمکزن می باشد اگر عدد 1 را انتخاب نمایید ساعت تابستانی فعال می شود یعنی در 6 ماهه اول سال به صورت خودکار ساعت ، یک ساعت به جلو می رود و در 6 ماهه دوم سال یک ساعت عقب کشیده می شود و اگر عدد 0 را (با فشار کلید افزایش) انتخاب کنید ساعت تابستانی غیر فعال می شود.

 

با فشار کلید اینتر کلمه OSOn نمایش داده می شودساعت نجومی که به معنی میزان افست روشن شدن می باشد. در این مرحله هر عددی که تنظیم کنید اگر مثبت باشد به ساعت روشن شدن در غروب اضافه می شود یعنی دیرتر روشن می شود و اگر منفی باشد زودتر روشن می شود.

 

با فشار کلید اینتر کلمه OSOF را مشاهده می کنیدساعت نجومی که به معنای میزان افست خاموش شدن است یعنی اگر عدد آن مثبت باشد خروجی نسبت به طلوع آفتاب دیرتر خاموش میگردد و اگر عدد آن منفی باشد زودتر از طلوع آفتاب خاموش می شود.

 

مجدداً اینتر را فشار دهید تا به مرحله بعدی بروید.این قسمت اگر دستگاه شما ساعت نجومی 2 رله ای باشد، به شما نمایش داده می شود وگرنه مرحله بعدی نمایش داده می شود.در اینجا کلمه t 2OF نشان داده می شودساعت نجومی که به معنی زمان قطع رله دوم می باشد، با فشار کلید اینتر کلمه Mod1 نمایش داده می شودساعت نجومی که چشمکزن می باشد اگر این حالت را انتخاب کنید بعد از فشار کلید اینترساعت خاموش شدن رله دوم را باید وارد کنید و اگر Mod2 را انتخاب کردید باید مدت زمان روشن بودن خروجی دوم را بعد از غروب خورشید به ساعت وارد کنید به فرض مثال اگر عدد 5 را وارد کردید یعنی 5 ساعت بعد از غروب رله دوم خاموش شود.

 

با فشار مجدد کلید اینتر کلمه Hd-t نمایش داده می شودساعت نجومی که جهت تعیین مدت زمان حالت دستی به ساعت می باشد. توضیح اینکه در زمانی که در منوی تنظیمات نباشید اگر کلید وسطی(افزایش) را به مدت 3 ثانیه نگهدارید خروجی های دستگاه به صورت دستی روشن می شود و تازمانی که یا مجدداً کلید افزایش را 3 ثانیه فشار دهید یا به مدت زمانی که در این قسمت منو تنظیم کرده اید روشن می ماند و سپس به صورت خودکار به حالت اتوماتیک بر می گردد.

 

و اما آخرین گزینه منو ، بعد از تنظیم مرحله قبلی و فشار کلید اینتر کلمه PAS0 نشان داده می شودساعت نجومی که 0 در حال چشمکزن می باشد اگر در این حال کلید اینتر را فشار دهید یعنی از رمز گذاری برای ورود

به منوی تنظیمات صرف نظر کرده اید و اگر با فشار کلید افزایش PAS1 را انتخاب کردید در مرحله بعد یک عدد 4 رقمی را به عنوان رمز از شما دریافت می کند که برا ی این کار باید بعد از تنظیم هر عدد یک بار کلید اینتر را فشار دهید تا رقم بعدی انتخاب شود و پس از آخرین رقم تنظیمات منو تمام می شود و دستگاه به صورت چرخشی و به ترتیب تاریخ، ساعت، زمان روشن شدن رله اول ،زمان خاموش شدن رله اول  و زمان خاموش شدن رله دوم را نشان می دهد.

در صورتی که رمز خود را فراموش کردید باید با شرکت فانوس سیستم تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم صورت بگیرد.

تهیه شده در بخش آموزش فروشگاه الکتروفن

هرگونه کپی برداری از این مطالب شرعاً و قانوناً فقط با لینک دادن به سایت الکتروفن مجاز می باشد.

بازنگری ها

مدیریت فروشگاه پنج شنبه, 05 مرداد 1396
  • وزن 178.00 G
  • طول 7.50 CM
  • عرض 4.50
  • ارتفاع 11.00

با عضویت در کانال تلگرام از آخرین تخفیفات و آخرین محصولات فروشگاه با خبر شوید برای عضویت روی لینک زیر کلیک کنید

t.me/electrofanshop

 

با اطمینان از این فروشگاه خرید کنید این فروشگاه دارای نماد اعتماد الکترونیک از وزارت صنعت و معدن و تجارت می باشد.

logo ساعت نجومی 2 رله ای فانوس سیستم با 10 درصد تخفیف ویژه | فروشگاه الکتروفن

ضمن سلام و خوش آمد گویی به شما بازدید کننده گرامی، به استحضار می رساند که فروشگاه الکتروفن با استعانت از خداوند متعال تصمیم دارد تا ضمن ارایه کالای با کیفیت و ارزان با قابلیت دسترسی در سراسر کشور، تمامی اطلاعات مورد نیاز هر کالا یا محصول را همراه با آن به مشتری ارایه دهد . در همین راستا از کلیه بازدید کنندگان گرامی خواهشمندیم ما را از نظرات و پیشنهادات خود بهره مند نمایند. امکان خرید کالاها چه از طریق سایت و چه از طریق تماس با شماره تلفن 09134621437 فراهم می باشد. پیشاپیش از بذل توجه شما کمال تشکر را دارم.

مدیریت فروشگاه الکتروفن
تماس با مدیریت